середа, 30 вересня 2020 р.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Бібліотека Володимир-Волинської дитячої музичної школи.

Музика є одним із наймогутніших засобів виховання дітей. На думку педагога В. Сухомлинського, саме музика виступає першоосновою розвитку людини. Він писав: «Пізнання світу почуттів неможливе без розуміння і переживання музики, без глибокої потреби слухати музику і діставати насолоду від неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає у світ у тому, що людина прекрасна, а це переконання по суті, є основою емоційної, естетичної культури».
Відповідно зростає роль і значення музичної школи і в тому числі- бібліотеки. Нотна література, яка знаходиться в бібліотеці доводить: це є універсальна мова для людей і мистецтва спілкуватися мелодією. Звуки завжди єднали народ різних націй, мов та релігій. Ми можемо не розуміти слова іноземної пісні, але відчуваємо мелодію серцем. Музика викликає різні емоції. Ми радіємо, або плачемо, танцюємо, або співаємо.
Створення колекцій нотних видань, що є складовою фонду бібліотеки музичної школи датується 1957 роком. Фонд містить книжки з теорії та історії музики, підручники з хорового співу, інструментальної музики, історії музичного виконавства, диригування, музичної самодіяльності, а також літературу про композиторів, виконавців, музикознавців, вокалістів.
Найпопулярнішими залишаються книги нот, для різних інструментів, з яких діти навчаються. Нотний фонд – це видання для фортепіанного відділу, духових та ударних інструментів (флейта, кларнет, туба, гобой, труба, сопілка, кларнет), вокального відділу , струнний-смичкового відділу (скрипка, віолончель, контрабас), народного відділу (бандура, домра, гітара, баян, акордеон) та підручники для музично-теоретичних дисциплін. Також у фонді бібліотеки є в наявності аудіотека (грамплатівки, СD-диски) та відеотека. Книги по музиці стають у пригоді не тільки для дітей, але й для досвідчених музикантів і викладачів, які мають бажання удосконалити свої знання.
Становленню та розвитку бібліотеки сприяли:
Маркова Марія Микитівна ( бібліотекар-секретарка з1961-1976р.р.);
Марчук Любов Павлівна (бібліотекар з 1985-1989р.р.);
Поліщук Ніна Миколаївна (1989-2007);
Пальоха Оксана Миколаївна (2007-2009).
З 2009 року імідж бібліотеки музичної школи сьогодні підтримує викладач і бібліотекар Пилипчук Ірина Анатоліївна.


Немає коментарів:

Дописати коментар