Фортепіанний відділ

З перших днів заснування Володимир-Волинської дитячої музичної школи був відкритий клас фортепіано.
У викладачів Базилюк Л.П. (Ященко), Рудківської В.А., Наседкіної О.В., та Димової Л.Х. навчалось біля 60 учнів-піаністів.
  З кожним роком контингент учнів збільшувався, виникала потреба і у викладацькому складі. Немало зусиль в розвиток фортепіанного відділу доклали такі викладачі: Бірюзовська Я.М., Тиховська І.Д., Герасимова І.П., Мезенцева Л.В., Гордієнко Л.Л., Ступіна Л.В., Ветушко Л.В., Михайлова Л.Л., Прищепа Є.Ф., Таволжанська С.І., Саяпіна Г.П., Метельський О.Б., Нефтерова Е.В., Бежанова Л.В., Ковалевська К.Л., Гохман Л.І., Куліш І.В., Шабаліна Т.Г., Спіцина Т.М., Коврига І.Р., Асадулаєва А.С., Баюканер А.А., Лісовець А.Т., Цибань К.О., Берташ К.О., Журавльова М.О., Акімова Е.К., Чепрасова С.Ф., Корнишко О.Д., Корнилевич І.М., Дубовська О.В., Трохимович О.І., Мілованова Л.О., Трофименко В.В., Аносова Т.Г., Шпак Л.М. Всі ці викладачі приїжджі, в більшості дружини військовослужбовців дивізії розташованої в місті, відповідно плинність їх була значною.                  
                                  Засідання фортепіанного відділу.

Був період, коли не вистачало викладачів-піаністів, адже фортепіано найбільш затребуваний інструмент, тоді учнів навчали викладачі: музично-теоретичних дисциплін – Кумецький Й.В., Жиромський М.К., Аксютченко К.М. (Малишевська), Федотова Л.Д. (Бражнікова), Жиромська І.М. (Покалюк), Присяжнюк І.М. (Чернета), Ященко Л.Л. (Завгородня), струнного відділу – Дмитрук О.П., народного відділу – Сеник О.І., духового відділу – Самсонюк П.В.
    Йшли роки і поступово колектив школи став поповнюватись своїми вихованцями. Не виняток і фортепіанний відділ. В різні роки свої знання і вміння, а також любов до музики прищеплювали учням Данилюк І.О. (Каналош), Маркова О.Л. (Лакіш), Бєлоусова С.М., Гольц К.В. (Лістратова), Каліберда Л.П., Мисько Л.М., Філімонюк Г.П. (Ходаковська), Сарана М.В., Новікова Л.О., Борисевич В.О., Ільчук В.Л., Молчанова Т.М. (Штейнбук), Антонюк Н.Г. (Константинова), Мацигановська О.О. (Гладкевич), Зубко І.П. (Демчук), Шишкін С.Є. , Чеботарьова І.І., Галушук Л.В. (Шаблевська), Гарбуль М.Й. (Разуваєва), Ошуркова Т.В. (Майданська), Чуйко І. , Малінська Н.І. (Желізна), Калиш М.В. (Заяц), Ященко Н.Л. (Самохвалова), Філоненко Ю.П., Осипова Т.М. (Іванова), Ковальська І.І., Івануса О.М. (Гомель). Їхній вклад в розвиток фортепіанного   відділу досить вагомий.
    Багато років віддали роботі на відділі Козак Л.І., Литовка О.С., Покалюк О.О., які  після  виходу на пільгову пенсію, і надалі працюють концертмейстерами.
    Певні періоди часу завідувачами фортепіанного відділу були: Ковалевська К.Л., Шабаліна Т.Г., Берташ К.О., Бєлоусова С.М., Штейнбук Т.М. Останні 31 рік завідувач відділом Крутчик Н.М.
     На даний час відділ нараховує 13 викладачів: Кандиба Н.А., Крутчик Н.М., Мар`юк О.М., Літвінчук Т.С., Терновецька І.П., Венек Т.В., Селещук Н.Г., Гаган В.Ф., Шевченко М.С. (всі вихованці школи) та Сисоєва О.М., Українець С.О., Карапетян К.В., Головій Л.П.

На відділі навчається 113 учнів. Вони є учасниками всіх хорів школи та ансамблів малих форм.
Учні фортепіанного відділу беруть участь у концертах, які проводить школа, як сольно так і у складах дуетів. Цікавою та злагодженою грою радують слухачів фортепіанні дуети які підготували вихованці класу викладача Кандиби Неоніли Аркадіївни. 
Фортепіанний дует у складі Сямук Олени та Назарук Аліни, клас викладача Кандиби Н.А.

Також на відділі створені фортепіанні дуети викладачів, які добре володіючи інструментом, ілюструють твори зарубіжних, українських та сучасних авторів. 
Фортепіанний дует викладачів у складі Венек Т.В. та Терновецької І.П.

Учні фортепіанного відділу неодноразово брали участь в обласних конкурсах виконавців на фортепіано.
    В 2010 році на обласному конкурсі юних піаністів молодших класів Тарасюк Софія (викладач Кандиба Н.А.) зайняла 3 місце, серед учнів старших класів Провозюк Вікторія ( викладач Кандиба Н.А.) посіла 2 місце,  Яцук Наталія (викладач Українець С.О.) - 3 місце.
      В 2012 році на обласному конкурсі юних піаністів старших класів учні класу викладача Кандиби Н.А. Провозюк Вікторія – зайняла 2 місце, Вознюк Катерина та Назарук Аліна – 3 місце.
    В 2014 році на обласному конкурсі фортепіанного мистецтва «Золота нотка» лауреатами стали: Воронцова Діана (викладач Кандиба Н.А.), Шадура Катерина (викладач Українець С.О.), Вознюк Катерина (викладач Кандиба Н.А.) - 2 місце, Борисюк Софія (викладач Сисоєва О.М.), Цибульська Д. (викладач Головій Л.П.), Назарук Аліна (викладач Кандиба Н.А.) - 3 місце. Приз «Надія» отримали: Шевчук Анна  (викладач Селещук Н.Г.) та Чишій Вікторія  (викладач Крутчик Н.М.)
Фото лауреатів та дипломантів обласного фортепіанного конкурсу «Золота нотка»

Вже є доброю традицією тісна співпраця адміністрації школи з Волинською обласною філармонією, спільними зусиллями яких організовуються концерт у школі та виїзди викладачів і її вихованців на концертні дійства в м. Луцьк.
Фото слухачів концерту з заслуженою артисткою України 
Етелою Чуприк.

На даний час у Волинському державному училищі культури і мистецтв ім.І.Ф.Стравінського на фортепіанному відділі навчаються: Провозюк Вікторія та Михальчук Ярослава. У Житомирському  музичному училищі ім. В.Косенка здобуває освіту Вознюк Катерина.
Серед випускників відділу є низка знаних у сфері музики людей, якими гордиться дитяча музична школа, які продовжують нас тішити своєю працею та успіхами.
Філоненко Юрій Павлович - випускник нашої школи 1972 року. З дитячих років музика супроводжувала Юрія. Навчання в музичній школі, участь у концертах та конкурсах, далі вступ до Львівського музичного училища ім. М. В. Лисенка. По закінченні навчання рік працював у рідній школі викладачем по класу фортепіано. Далі були роки навчання у Львівській державній консерваторії, де він навчався на стаціонарі та концертував (разом з братом Людомиром першими виконали “Рапсодію у стилі блюз” з львівським симфонічним оркестром під керівництвом Р. Філіпчука).
Після закінчення ВУЗу працював у Львівській філармонії, Луцькому педучилищі, де робив перші кроки у композиції. У зрілому віці життєві дороги повернули до рідного міста. Останні кілька років життя Юрія стали своєрідним Еверестом його творчості. Одна за одною народжуються пісні, він стає одним з організаторів фестивалю дитячої пісні “Юні голоси”. Три роки поспіль був художнім керівником фестивалю “Володимир”, і залишив для нас своєрідну картку-гімн цього фестивалю – свою пісню “Ми Володимира діти”.
Філоненко Людомир Павлович - кандидат педагогічних наук, доктор філософії, завідувач кафедри музикознавства та фортепіано Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, науковець, музикознавець, педагог-піаніст. Випускник Володимир-Волинської ДМШ 1975 року. Закінчив Львівське державне музичне училище та Львівську державну консерваторію.
Від 1987 року перебуває на педагогічній роботі в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка. Поряд з викладанням гри на фортепіано, активно концертує як піаніст-виконавець, популяризуючи призабуті шедеври вітчизняної та світової класики як соліст, а також у співдружності з О. Корчинським.
Протягом 1991-1994 рр. навчався в аспірантурі Інституту педагогіки АПН України, після закінчення якої успішно захистив дисертацію.
У 1992 році вступає до Асоціації піаністів-педагогів України, а з 1997-го – член Наукового Товариства ім. Тараса Шевченка; з 1999-го-заступник Голови Товариства ім. Василя Барвінського; з 2000-го року – член Національної Спілки композиторів України; з 2005-го відповідальний секретар Дрогобицької організації НСКУ.
В науковому доробку Л. Філоненка є понад 100 публікацій, присвячених українським композиторам, які тривалий час були у забутті: М. Вербицькому, С. Воробкевичу, М. Гайворонському, В. Барвінському, Д. Січинському та ін. 1999 року у видавництві “Відродження”/Дрогобич/ побачила світ монографія про автора популярної пісні-танго “Гуцулки Ксені” Я. Барнича, а в 2004 – “Вибрані твори  композитора” /”Коло”, Дрогобич /.
Самохвалова (Ященко) Нінель Леонідівна – випускниця Володимир-Волинської школи. Закінчила Луцьке державне музичне училище (1970-1974),фортепіанний факультет Донецького музично - педагогічного інституту (1979). У 1984 р. поступила на композиторський  факультет  Львівської державної  консерваторії  ім. М. В. Лисенка у клас В. В. Флиса. У 1985 р. продовжила своє навчання на композиторському факультеті Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського, яку закінчила у 1990 р. (клас проф.,  кандидата  мистецтвознавства, Народного артиста України Г. І. Ляшенка).
З 1990 р. навчалася в асистентурі - стажуванні при Київській консерваторії, яку закінчила у 1992 р.(клас проф. Г. І. Ляшенка). З 1992 р. по 1993 р. продовжила навчання в аспірантурі при Київській Національній консерваторії ім. П. І. Чайковського (клас проф. , доктора мистецтвознавства, члена - кореспондента Академії мистецтв України І. А. Котляревського). Свою професійну кар`єру розпочала як концертмейстер у 1976 р. в Донецькому музично - педагогічному інституті. З 1993 р. по 1995 р. працювала як артистичний директор концертної фірми "Престиж" та як художній керівник Будинку органної та камерної музики м. Дніпропетровська. Організувала та провела три Міжнародні фестивалі органної та камерної музики, в яких приймала участь як музикознавець і солістка.
В 1996 році прийнята в члени Національної Спілки композиторів України в двох номінаціях – як композитор та мистецтвознавець. Пише музикознавчі статті. Неодноразово приймала участь в науково-теоретичних конференціях. Її твори звучали у програмах фестивалів “Київ-мюзік-фесту”, “Композиторська молодь України” та “Контрасти”.
Працювала в експертній комісії “Розвитку України” Міжнародного фонду “Відродження ”(Фонд Сорроса). З її участю були прийняті та здійснені понад 200 проектів в Україні. На даний час проживає в Португалії  (о.Піку). Свою професійну кар’єру продовжила в якості викладача по класу фортепіано та камерного ансамблю в консерваторії м.Орта (о. Фаял) та викладачем по класу фортепіано в школі Сан-Рока. Ряд її учнів стали лауреатами Міжнародних конкурсів.
Шишкін Сергій Євгенович – випускник Володимир-Волинської музичної школи 1972 року. Після закінчення Луцького державного музичного училища з 1977 по 1993 рік працював у Володимир-Волинській ДМШ викладачем по класу фортепіано та концертмейстером.
Автор великої кількості пісень, які в більшості виконує у супроводі фортепіано. Саме ці пісні принесли йому визнання на фестивалях “Оберіг”, “Червона рута”, ”Білі вітрила”. Вони не раз звучали у програмах Волинського, Українського радіо та телебачення, ”Радіо Свобода”, в програмах концертів відомих виконавців України, таких як гурт “Світязь”, Ірини Шинкарук, Віталія Свирида, Юлії Кадар, Валерія Кириченка та інші.
Сергій Євгенович має 5 власних аудіо-альбомів: “Тет-а-тет”, “Перевага ночі”, “Чоловіча розмова”, “Мисляча людина”, “Тільки у вересні...і не тільки”. Композитор не раз запрошувався у журі всеукраїнських конкурсів “Оберіг”, “Перлини сезону”, “Солом’яний Дзвін”, “Срібна підкова”. Він  організатор перших фестивалів нашого міста “Володимир” та діючого у місті джаз- рок клубу “Живий погляд”. У 2007 році рішенням сесії Володимир-Волинської міської ради Сергію Євгеновичу Шишкіну присвоєно звання “Почесний громадянин міста”. 

Немає коментарів:

Дописати коментар