Музично-теоретичний відділ

З перших днів заснування музичної школи працював клас теорії музики.  З 1968 року в школі був відкритий  теоретичний відділ.
  На відділі працювали слідуючі викладачі: Ященко Л.П., Спіцина Т.М., Бєжанова Л.В., Бєлєнова Т.С., Аксютченко К.М., Адамович О.Д., Кумецький Й.В., Круглова  (Кендра) Л.О., Жиромська М.П. (Дубенюк), Жиромський М.К., Солодун Л.О. (Новікова).

         
                
Ященко Л.П.                                         Адамович О.Д.

                                                          
Жиромський М.К.                                Жиромська М.П.
  
  Певні періоди часу завідувачами теоретичного відділу школи були: Жиромська М.П. (Дубенюк), Жиромський М.К., Адамович О.Д., Спіцина Т.М., Аксютченко К.М., Солодун Л.О. (Новікова),  Бражнікова Л.Д. (Федотова),  Завгородня Л.Л. (Ященко),  Покалюк І.М. (Жиромська).      
   На даний час на теоретичному відділі працює 6 викладачів, це – Адамович О.Д., Бражнікова Л.Д., Покалюк І.М., Чернета І.М., Редько О.М., заввідділом та методист Завгородня Л.Л.

Викладачі відділу музично-теоретичних дисциплін

Старший викладач Завгородня Л.Л. знаходиться в постійному творчому і методичному пошуку. Розробила проект програми для музичної школи з повного курсу зарубіжної літератури. Рівень знань та мислення учнів, їх інтерес до музикування, самостійної та колективної творчості на уроках свідчать про те, що викладач володіє цікавим методом роботи. Школярі-музиканти Лілії Леонідовні неодноразово приймали участь у обласних конкурсах з музично-теоретичних дисциплін. Викладач підготувала ряд учнів для вступу у Волинське державне училище культури і мистецтв, Львівське музичне училище, Рівненське музичне училище, Львівську середню спеціальну музичну школу, Львівську та Київську національну музичні академії.
Завгородня Л.Л. з успіхом проводить для учнів та викладачів школи лекції-концерти. Викладач активно приймає участь у Всеукраїнських та міжнародних культурно-просвітницьких заходах: семінарах, науково-практичних конференціях, фестивалях.

Старший викладач Завгородня Л.Л. з учнями.

    Багато років Людмила Дмитрівна Бражнікова працювала завідувачем відділу музично-теоретичних дисциплін. Підготувала багато учнів для вступу в музичні училища та ВУЗи. Учні викладача Бражнікової Л.Д. постійно приймали участь в обласному музично-теоретичному конкурсі та займали призові місця.
Людмила Дмитрівна склала музичну хрестоматію по сольфеджіо для молодших та старших класів ДМШ , три збірки власних пісень.
Хори, яким вона акомпонує, користуються популярністю в місті, приймають активну участь в концертах та конкурсах. Підтримує тісний зв’язок з хормейстерами загальноосвітніх шкіл, педагогічного коледжу, обмінюється з ними досвідом роботи. Людмила Дмитрівна приймає активну участь у творчому житті школи. За її ініціативою в 2005р. в школі був створений хор хлопчиків. Є концертмейстером та ідейним натхненником викладацького струнного квартету, пише інструментовки для ансамблів різних складів.

Викладач Бражнікова Л.Д.

   Досвідченим викладачем музично-теоретичних дисциплін є  Покалюк І.М. Також Ірина Миколаївна, як виконавець приймає участь в народному оркестрі та є керівником вокального тріо"Живиця", з яким бере участь у численних шкільних, міських заходах та різних конкурсах.

                                                          На уроці у викладача Покалюк І.М.

    Цікавими та змістовними є уроки у викладачів Редько О.М. та Чернети І.М.

Урок у викладача Редько О.М.

         На уроці у викладача Чернети І.М.

Учні школи  неодноразово брали участь  у обласних  конкурсах  з музично-теоретичних дисциплін і займали призові місця.
В 2009 році на обласному конкурсі з музично-теоретичних дисциплін Вознюк Марія (викладач Покалюк І.М.) зайняла 2 місце (сольфеджіо), а Надюкова Галина( викладач Бражнікова Л.Д.) виборола гран-прі конкурсу (сольфеджіо).
В 2011 році на обласному конкурсі з музично-теоретичних дисциплін Ковалюк Анастасія ( викладач Завгородня Л.Л) зайняла 3 місце (сольфеджіо).
В 2013 році на обласному конкурсі з музично-теоретичних дисциплін Демосюк Іванна (викладач Покалюк І.М.) зайняла два 3 місця (сольфеджіо та музична література), Вознюк Катерина (викладач Покалюк І.М.) зайняла 3 місце (музична література), та Штейнбук Андрій (викладач Редько О.М.) зайняв 2 місце (музична література).
    В 2015 році на обласному конкурсі з музично-теоретичних дисциплін Новицька Тетяна (викладач Редько О.М.) зайняла  1 місце (сольфеджіо) та 2 місце  (музична література), Ткачук Катерина (викладач Завгородня Л.Л.) зайняла 1 місце (музична література) та 3 місце (сольфеджіо), Дік Анастасія (викладач Завгородня Л.Л.) зайняла 2 місце (сольфеджіо) та 3 місце (музична література), Гарбар Віліна (викладач Чернета І.М.)  зайняла 2 місце (музична література), Дудко Мар`яна (викладач Завгородня Л.Л.) зайняла 3 місце (музична література).

Лауреати обласного конкурсу з музично-теоретичних дисциплін 2015р.
  На даний час у Волинському державному училищі культури і мистецтв ім. І.Ф.Стравінського на відділі теорії музики навчається  випускниця нашої школи Новицька Тетяна, у  Львівській музичній Академії на факультеті композиції навчаються Жулковський Богдан та Провозюк Олександра, в Київській музичній академії продовжує здобувати освіту Бакун Тарас.

Немає коментарів:

Дописати коментар