Відділ духових та ударних інструментів

На першому етапі становлення відділ називався  оркестровим, а з 1 серпня 1960 року в школі почав працювати відділ духових інструментів, першим викладачем якого був Самсонюк П.В.


Викладач Самсонюк П.В. з учнем


На протязі всіх років на відділі працювали наступні викладачі: Ткач М.В., Кравчук М.О., Ковальчук М.І., Прихода С.П., Кудирський Л.М., Гутель І.І., Гладкова С.М., Лещанський Ю.П., Новосад С.Г., Міщенко І.І., Тахасюк В.Ф., Базь Ю.В., Мазуркевич Н.О., Музиченко С.В.


Міщенко Іван Іванович - навчався у Володимир-Волинській ДМШ. Після закінчення Луцького державного музичного училища з 1967 по 1986 та з 1993 по 1999 рік  працював у Володимир-Волинській ДМШ викладачем по класу духових інструментів. Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського. З 1986 по1993 рік працював у Луцькому державному музичному училищі.
Іван Іванович підготував багато учнів до вступу у середні спеціальні музичні навчальні заклади. Діти його класу неодноразово займали призові місця на обласних конкурсах. Приймав участь в концертній діяльності школи, як виконавець у складі оркестрів та ансамблів. Він довгий час був керівником оркестру духових інструментів.

Новосад Світлана Георгіївна випускниця нашої школи. Після закінчення Луцького державного музичного училища, з 1973 по 2013 рік працювала у Володимир-Волинській ДМШ викладачем по класу флейти.
Більше 20-ти років була завідувачем відділу духових інструментів. Учні Світлани Георгіївни постійно займали призові місця на обласних конкурсах, виступали у звітних та інших концертах школи. Багато її випускників успішно закінчили музичне училище та ВУЗи, і працюють викладачами в музичних школах, є артистами ансамблів і оркестрів в Україні та за кордоном. Викладач готувала школярів і сама активно приймала участь в оркестрі духових інструментів школи.

Прихода Сергій Петрович - випускник Луцького культосвітнього училища. З 1975 по 2000 рік працював у Володимир-Волинській ДМШ викладачем по класу труби.
В 1992 році закінчив Рівненський державний педагогічний інститут. Підготував багато учнів до вступу у спеціальні музичні навчальні заклади. Школярі-музиканти його класу неодноразово займали призові місця на обласних конкурсах. Сергій Петрович приймав участь у концертній діяльності школи, як виконавець у складі оркестрів та ансамблів. Був одним з керівників оркестру духових інструментів.
Завідувачами відділу духових інструментів свого часу були Міщенко І.І., Новосад С.Г., Нестерук Г.Н.
 На даний час на відділі працює 10 викладачів, це - Датчук Ю.А., Козлюк І.К., Пальоха А.Л., Пальоха Ю.Б., Пальоха О.А.,Тимошко Ю.В., Кошляцький А.Г., Подзізей Г.І., заввідділом Нестерук Г.Н., методист  Ткачев В.Г.                                              
    
                    Викладачі відділу духових інструментів

На відділі навчається 72 учнів. Вони є учасниками всіх хорів школи, оркестру духових інструментів, фольклорних ансамблів. Учні відділу учасники Всеукраїнських та обласних конкурсів  виконавців на духових і ударних інструментах.
  В свій час на відділі були створені різні  учнівські та викладацькі колективи, серед них: ансамблі сопілкарів, ансамблі мідних та дерев` яних духових інструментів різних складів, які були учасниками творчих заходів музичної школи та міста.                                                                            
 Квартет саксофоністів, керівник Ткачев В.Г.                                                                                        
Ансамбль сопілкарів, керівник Новосад С.Г.                                                                                                
Ансамбль духових інструментів, керівник Ткачев В.Г.

У 1971 році на звітному концерті школи вперше виступив ансамбль духових інструментів – керівник Міщенко І.І., який дав початок створення у школі духового оркестру.
Керівниками оркестру духових інструментів в свій час були: Міщенко І.І., Ткачев В.Г., Тахасюк В.Ф., Прихода С.П. З 2002 року керівником оркестру є Пальоха А.Л. Духовий оркестр школи  неодноразово брав участь у обласних марш-парадах  та Республіканських конкурсах-оглядах духових оркестрів, де займав призові місця.                                                                                      
Оркестр духових інструментів, керівник Міщенко І.І.                                                                                      
Оркестр духових інструментів, керівник Тахасюк В.Ф.

В 2009 та 2012 році на обласному конкурсі-огляді духових оркестрів, оркестр духових інструментів нашої школи (керівник Пальоха А.Л.)  визнано найкращим серед учнівських колективів.                                                                                
Оркестр духових інструментів, керівник Пальоха А.Л.

Значні результати відділу духових інструментів є і у Всеукраїнських та обласних конкурсах.
 В 2011 році на обласному конкурсі виконавців на духових інструментах лауреатами стали: гран-прі конкурсу Козлюк Марія (викладач Ткачев В.Г.), 1 місце – Пальоха Олег (викладач Пальоха А.Л.), Сукач Олександр (викладач Ткачев В.Г.), Мазурок Інна (викладач Новосад С.Г.), 2 місце – Дейник Степан (викладач Ткачев В.Г.), 3 місце – Хвалько Олексій (викладач Ткачев В.Г.), Бражнікова Анна, Кулик Анжела, Мариняк Любов (викладач Новосад С.Г.), Штейнбук Андрій (викладач Козлюк І.К.).                                            
Переможець Всеукраїнських та обласних конкурсів Козлюк Марія

В 2013 році на обласному конкурсі виконавців на духових інструментах лауреатами стали: 2 місце – Дейник Степан (викладач Ткачев В.Г.) та Трофімук Максим (викладач Пальоха Ю.Б.), 3 місце – Плужнік Роман (викладач Ткачев В.Г.), Пилипюк Катерина (викладач Пальоха А.Л.) та Троць Марко (викладач Козлюк І.К.).                                                                   
Переможець Всеукраїнських та обласних конкурсів Пальоха Олег.                                                              
Лауреати та дипломанти обласного конкурсу виконавців на духових
 ім. Ю.Тиможинського 2015 року

В 2015 році на обласному конкурсі виконавців на духових інструментах лауреатами стали: 2 місце – Датчук Андрій (викладач Датчук Ю.А.), Смолєв Назар (викладач Пальоха Ю. Б.), Боярський Михайло (викладач Козлюк І.К.), 3 місце – Сергеєв Олександр (викладач Козлюк І.К.), Кастрам Станіслав (викладач Козлюк І. К.), Пальоха Назарій (викладач Ткачев В.Г.)
На даний час на відділі духових та ударних інструментів  Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І.Ф.Стравінського навчаються: Козлюк Марія (саксофон), Кулик Анжела (флейта), Дейник Степан (кларнет) та Датчук Андрій (фагот). В Дрогобицькому державному музичному училищі Мазурок Інна (флейта), У Львівському державному музичному училищі ім. Ст.Людкевича по класу саксофона навчаються Сукач Олександр та Кастрам Станіслав. Ряд випускників школи і надалі здобуває освіту у вищих навчальних закладах України.
  Серед випускників відділу є низка знаних у сфері музики людей, артисти оркестрів, викладачі мистецьких та освітніх навчальних закладів України якими гордиться дитяча музична школа та відділ духових інструментів, які продовжують нас тішити своїми успіхами та досягненнями.

 Одним із знаних педагогів Київської музичної академії України ім. П.І.Чайковського є  Дондаков Юрій Миколайович – випускник нашої дитячої музичної школи. 
Навчався у Луцькому державному  музичному училищі (1968-1972) та Київській державній консерваторії (1972-1977). Соліст естрадно-симфонічного оркестру (1980-1981), соліст Національного оркестру радіо та телебачення (1981-1982), з 1982 р. – соліст симфонічного оркестру Національної опери України. 1980 р. – педагог Київської спеціальної музичної школи -інтернату ім. М. В Лисенка. 1995 р. – доцент Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського. Лауреат Республіканського конкурсу 1976 р. м. Київ (І премія), лауреат Республіканського конкурсу камерних ансамблів у 1992 р.(І премія). Виховав багатьох лауреатів конкурсів: Р. Зеленько, С. Гурін, О. Бабій, О. Ємельянов, В. Антошин, Є. Доній, Б. Шевченко, На Лінь та ін.

Немає коментарів:

Дописати коментар