Відділ струнно-смичкових інструментів

З часу заснування музичної школи на струнно-смичковому відділі, який  на першому етапі називався  оркестровим, працювали такі викладачі:
по класу скрипки – Сошничук І.М., Петрина С.М., Кумецький Й.В., Лиско О.К., Дмитрук О.П., Шевчук Н.І., Клубкова Л.О., Щербак І.О., Штець Б.В., Каналош А.А., Суконник Р.М., Гуревич С.Д., Будовська Т.І., Бурдухівська З.П., Лич В.І., Біловол С.В., Матіяш Т.П., Бакун В.Г., Шарамко В.Є., Дячук Н.Ф., Білова Г.М., Каліщук А.Р., Болотюк І.А., Теребус О.О., Золотов В.В.


 Викладач Лиско О.К. з ученицею
 
Викладач Щербина Л.Ф. з учнем

 Викладач Кумецький Й.В. з учнем

По класу віолончелі працювали такі викладачі – Щербак І.О., Омельянюк Р.С., Летуновська М.С., Ломанська Л.М., Стецик М.В., Чепіль П.М., Сильчук Л.С., Тарасюк А.М., Сватко Н.П.
По класу контрабаса працювали такі викладачі – Мороз В.В., Онишко О.В., Завгородній В.Г., Іванчук Г.М.
    На відділі працювали та успішно працюють такі колективи:
камерний оркестр очолював Лич В.І., на даний час  керівниками є Колюх І.В., Манахова О.М.;
 
Камерний оркестр, керівник Лич В.І.,диригує Філоненко П.І.

Камерний оркестр, керівники Колюх І.В. , Манахова О.М., диригує Горбач Л.М
ансамбль скрипалів, керівниками якого були Лич В.І., Хвалько В.В., Матіяш Т.П., Болотюк І.А., на даний час цей колектив  очолює Колюх І.В.;
 
 Ансамбль скрипалів, керівник Матіяш Т.П.
  
 Ансамбль скрипалів, керівник Лич В.І
 
Ансамбль скрипалів, керівник Колюх І.В.
  
ансамблем віолончелістів керувала 1974р. Омелянюк Р.С. На даний час Манахова О.М.;
  
 Ансамбль віолончелістів, керівник Омелянюк Р.С
  
Ансамбль віолончелістів, керівник Манахова О.М.

  Також у школі діяв симфонічний оркестр, керівниками духової групи якого були:
11.03.1979р. – Міщенко І.І., 1980р. – Ткачев В.Г. З 1981року керівником симфонічного оркестру став викладач відділу Ткачев В.Г.
  
 Симфонічний оркестр та хор школи, керівники Міщенко І.І. та Жиромський М.К.

  
 Симфонічний оркестр, керівник Ткачев В.Г.

    У 1996 році симфонічний оркестр під керівництвом Ткачева В.Г. та Колюх І.В. на обласному огляді-конкурсі зайняв І місце – диригент Ткачев В.Г.,  соліст Бражніков Мстислав.
На відділі працює квартет викладачів у складі Колюх І.В., Золотова В.В., Манахової О.М., та  Бражнікової Л.Д.
 

Довгий час очолював оркестровий відділ, а згодом і  струнно-смичковий відділ Лич В.І. Також завідувачами відділу були Хвалько В.В., Колюх І.В., Івануса Л.М., Манахова О.М.
На даний час на струнно-смичковому відділі працює 5 викладачів, це - Івануса Л.М., Колюх І.В., Пилипчук І.А., заввідділом Манахова О.М., методист Хвалько В.В.

На відділі навчається 40 учнів. Вони є учасниками хорів школи, камерного оркестру, скрипічного, віолончельного та фольклорних ансамблів.
 Учні струнно-смичкового відділу неодноразово брали участь  у Всеукраїнських та   обласних конкурсах виконавців на струнно-смичкових інструментах.
  В 2009 році на Всеукраїнському конкурсі “Класичний меридіан” в м.Києві учень струнно-смичкового відділу Москаленко Валентин (викладач Манахова О.М.) зайняв 2 місце.
  В 2009 році Москаленко Валентин (викладач Манахова О.М.) став лауреатом та степендіатом Всеукраїнського конкурсу “Нові імена України”.
  В 2009 році на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах лауреатами стали: Гонтарук Олена та Ковалюк Настя
(викладач Колюх І.В.) –3 місце, Самойліч Руслан (викладач Іванчук Г.М.) та Ляшук Олександра (викладач Пилипчук І.А.) – 2 місце, а Москаленко Валентин (викладач Манахова О.М.) виборов гран-прі конкурсу.

 Лауреат  Всеукраїнского та обласного конкурсу виконавців на струнно-смичкових інструментах Москаленко Валентин
     В 2011 році на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах лауреатами стали: Митошоп Едуард (викладач Манахова О.М.) – 1 місце, Козак Тетяна (викладач Манахова О.М.) – 2 місце, Калішук Ірина (викладач Манахова О.М. ), Гонтарук Олена (викладач Колюх І.В.) та Зай Христина (викладач Івануса Л.М.) –3 місце.
В 2011 році на Всеукраїнському конкурсі “Класичний меридіан” в м.Києві учень струнно-смичкового відділу Митошоп Едуард (викладач Манахова О.М.) зайняв 3 місце.
В 2013 році на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах лауреатами стали: 2 місце - Митошоп Едуард, Цизь Максим, Калішук Ірина (викладач Манахова О.М. ).
В 2015 році на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах лауреатами стали: Дячук Назар   1 місце, Митошоп Едуард  2 місце, Арсенюк Дмитро  3 місце – викладач  Манахова О.М.  (концертмейстер Козак Л.І.), Костюк Олександра  2 місце - викладач Колюх І.В. (концертмейстер Козак Л.І.
 
Лауреати обласного конкурсу виконавців на струнно-смичкових інструментах 2015 р.

   У Київській музичній Академії навчаються Москаленко Валентин (віолончель) та Селещук Анастасія (альт). Для вдосконалення своїх знань та навиків Зай Христина (скрипка) вибрала Київський музичний інститут ім. Р. Глієра.
У Волинському державному училищі культури і мистецтв ім. І.Ф.Стравінського на струнному відділі по класу скрипки на даний час навчається Гонтарук Олена.
  Серед випускників школи є низка знаних у сфері музики людей, які в свій час навчалися на струнно-смичковому відділі  нашої школи.
Лич Володимир Іванович – закінчив Володимир-Волинську ДМШ 1963 року. Після навчання у Луцькому державному музичному училищі, з 1968 по 1999 рік працював у Володимир-Волинській ДМШ викладачем по класу скрипки.
Довгий час  Володимир Іванович був завідувачем відділу струнно-смичкових інструментів, керівником скрипічного та дитячого фольклорного ансамблів, камерного та симфонічного оркестрів.
Багато років кращим класом скрипки на Волині був клас викладача та самодіяльного композитора Володимира Івановича Лича. Його учні закінчили вищі навчальні музичні заклади. Вони є лауреатами престижних конкурсів, грають в орестрах України та за кордоном.
 Є членом Національної спілки композиторів України 1997 року. Автор декількох сотень пісень. Свій композиторський хист Володимир Іванович реалізував у співдружності з поетами: Й. Строцюком, П.Гоцем, Е.Ліщук, В.Штинько, Дм. Павличком, О.Богачуком, Є.Шевчуком. Ці та інші його композиції виконували тріо “Живиця” та інструментальний ансамбль “Володимирські музики”, ініціатором створення та творчим керівником яких і був В. Лич.
 
Володимир Лич, Наталія Авдієнко та перший склад тріо «Живиці»
                                                                  
Сергій Мітрофанов – випускник Володимир-Волинської дитячої музичної школи  1975 року. З 1975 по 1980 рр. навчався в Київській спеціальній музичній школі ім.М. Лисенка. З 1980 по 1985 в Національній музичній академії ім.П.Чайковського. Далі була служба в ансамблі пісні і танцю Київського військового округу та творчий пошук як музиканта.
З 1993 року був учасником та одним з організаторів струнного квартету, який вже через рік трансформувався в квінтет. Склад ансамблю мінявся тільки двічі і з 1998 р. працює  в незмінному складі. Основне місце в репертуарі квінтету займає популярна класика від Моцарта до Хачатуряна, а також популярна, так звана салонна музика.
 
Сергій Мітрофанов у складі стунного квінтету «Наполеон».


Відомим серед молодих українських скрипічних виконавців є учень Володимира Лича  Ігор Завгородній, який після закінчення Львівської середньої спеціальної музичної школи ім.С.Крушельницької (клас викладачів Ю.Гольди та О.Цап) в 2006 році вступив до Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського (клас н.а.України, професора Б.Которовича), закінчив магістратуру академії в 2011 році ( клас ст. викладача Т.Яропуда), а в 2014 закінчив асисентуру – стажування (клас пр.А.Баженова). Лауреат міжнародних конкурсів камерних ансамблів ім.С.Танєєва (2008), ім. Д.Бортнянського (2010).
З 2009 р.- стипендіат Міжнародного благодійного фонду "Російське виконавське мистецтво". Як соліст виступав з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, камерним оркестром "Віртуози Львова", НКА"Київські солісти", камерним оркестром Національної Філармоніі України, симфонічним оркестром Плевенської філармонії (Болгарія), НАС "Київська Камерата", АКО "
Harmonia Nobile" та ін. Артист Національного камерного ансамблю "Київські солісти" з 2009 року. З 2011 року - учасник струнного квартету «Колегіум». Бере активну участь у пропаганді української сучасної музики.




Немає коментарів:

Дописати коментар